Wycieczka  do Manufaktury Słodyczy „Hokus-Pokus” w Żarkach

7  W dniu 8 marca w ramach wspólnego świętowania Dnia Kobiet klasy 5a i 5b udały się na wycieczkę  do Manufaktury Słodyczy „Hokus-Pokus” w Żarkach.

Wspaniałe zapachy i moc słodyczy stworzyły pyszną atmosferę. Uczniowie mieli okazję zobaczyć na własne oczy cały proces powstawania cukierków i lizaków. Od momentu wylania gorącego karmelu na stół po złożenie całego wzoru lizaka i cukierka działa się magia. Słodycze były nie tylko piękne, ale i zdrowe – powstawały przy użyciu naturalnych barwników i aromatów z owoców i warzyw. Panie w trakcie pokazu instruowały, jak należy pracować z gorącą masą, aby lizaki były nie tylko pyszne, ale i piękne. Tuż po nim uczniowie uczestniczyli w warsztatach, podczas których samodzielnie wykonali własne lizaki. Kwiatuszek, serce lub koło o smaku dojrzałego mango lub pysznej leśnej jagody. Oto co wyczarowali z kolorowej masy. Na zakończenie warsztatów, każdy otrzymał swoje dzieło – pięknie, zakręconego lizaka. Było miło i słodko! To była najsłodsza   i kolorowa lekcja.

Drugim punktem wycieczki były Art - warsztaty związane z  tworzeniem zwierzątek i przedmiotów z sianka.
Sianko, kolorowa tasiemka, ziarna kukurydzy, fasoli czy kawy, łupinka od pistacji– tylko tyle wystarczyło by każdy stworzył wesołe zwierzątko lub swojego cudaka.

W tak miłym dniu motywem przewodnim  była dobra zabawa, masa śmiechu, radości oraz zadowolenie z efektów własnej pracy. Odkryliśmy przy tym nie jeden talent!

Podczas warsztatów wszyscy świetnie się bawili. Zajęcia pełne twórczej aktywności dały dużo radości  i satysfakcji naszym uczniom.