Szkoła Podstawowa nr 1
w Mierzęcicach

KLUB WOLONTARIUSZA

 • Dla Ciebie Żonkil, dla Chorego Nadzieja

  IMG 20240324 WA0009  24 marca 2024 roku, społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Mierzęcicach zjednoczyła się w działaniu charytatywnym, przyłączając się do  wyjątkowej zbiórki na rzecz  hospicjum w Będzinie organizowanej przez fundację Pro Salute. Wiosenna  akcja, nazwana "Dla Ciebie Żonkil, dla Chorego Nadzieja", miała na celu wsparcie osób przebywających w hospicjum oraz ich rodzin poprzez zebranie funduszy na zakup niezbędnego sprzętu medycznego.

    Inicjatywa, która wypełniła serca uczniów, nauczycieli i lokalnej społeczności, wyłoniła się z potrzeby niesienia pomocy tym, którzy znajdują się w sytuacji życiowej wymagającej szczególnego wsparcia. Hospicja odgrywają niezwykle ważną rolę w opiece nad osobami nieuleczalnie chorymi, zapewniając im godne i pełne zrozumienia otoczenie. Zrozumienie tego faktu sprawiło, że Szkoła Podstawowa nr 1 postanowiła zaangażować się w pomoc, aby wesprzeć pracę hospicjum. Uczniowie, nauczyciele oraz lokalni mieszkańcy włączyli się w akcję, niosąc ze sobą nie tylko datki, ale również ciepłe słowa wsparcia i otuchy dla chorych i ich rodzin. Każdy, kto uczestniczył w akcji, mógł poczuć niezwykłą siłę solidarności i empatii, która towarzyszyła wspólnemu działaniu na rzecz szlachetnego celu.

    Efektem zbiórki było nie tylko zebranie potrzebnych środków finansowych, ale przede wszystkim uczucie związania ze wspólnym celem, który sprawił, że wolontariusze i mieszkańcy Mierzęcic poczuli się częścią czegoś większego - wspólnoty wspierającej się nawzajem.

    Akcja charytatywna "Dla Ciebie Żonkil, dla Chorego Nadzieja" to doskonały przykład siły i potencjału, jaki tkwi w lokalnej społeczności. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Mierzęcicach udowodniła, że nawet najmniejszy gest dobroci może mieć ogromny wpływ na życie innych osób, dodając im odrobinę nadziei i uśmiechu w trudnych chwilach.

    Serdecznie dziękujemy wszystkim za okazane wsparcie.

   

  * * * * * *

"Góra Grosza"

19 Mar, 2024 Marek.Zawadzki
"Góra Grosza" Akcja charytatywna "Góra Grosza" Towarzystwa Nasz Dom dobiegła końca. Była…