Zajęcia sportowe w Szkole Podstawowej nr 1

W pierwszym półroczu na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 w Mierzęcicach dla klas 4-8 odbywało się wiele dodatkowych zajęć sportowych w ramach dwóch projektów SKS i WFzAWF.  Uczniowie nie tylko doskonalili swoje umiejętności w piłce ręcznej, nożnej, tenisie stołowym, szachach i siatkówce ale również bardzo chętnie uczestniczyli w zajęciach z lekkiej atletyki kształtując swoją szybkość, skoczność, wytrzymałość oraz wzmacniali siłę mięśni ramion. Wszystkie zajęcia sportowe cieszyły się bardzo dużą popularnością wśród uczniów, którzy chętnie brali w nich udział.

Uczniowie startowali także w zawodach powiatowych, rejonowych i województwie odnosząc bardzo duże sukcesy, których efektem jest pierwsze miejsce po sesji jesiennej w rywalizacji sportowej powiatu będzińskiego w kategorii klas 4-6, oraz miejsce trzecie w kategorii klas 7-8.