Szkolny koncert kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych

„Patrzmy w gwiazdę betlejemską, żeby oczy nasze nabrały blasku, żeby nabrały jej światła.

Przyjdźmy do żłóbka Jezusa, żeby ręce nasze się ogrzały.

Śpiewajmy kolędy, żeby serca nasze odtajały,

żeby stały się bardziej wrażliwe na wszystko, co wokół nas.”

Wśród nocnej ciszy - pod tym hasłem w czwartek 22 grudnia w naszej szkole odbył się koncert kolęd i pastorałek. Tego dnia na scenie pojawili się wszyscy uczniowie naszej szkoły, ponieważ każda klasa przygotowała swój wybrany utwór.

Uczniowie zadbali o odpowiednie stroje, rekwizyty i oprawę. Nie zabrakło tradycyjnych kolęd pełnych wzruszeń i radości.  Usłyszeliśmy piękne pastorałki oraz współczesne piosenki świąteczne w języku polskim, angielskim. Jedną z niespodzianek na dzisiejszym spotkaniu był występ naszych uczniów z Ukrainy, którzy zaśpiewali piosenkę świąteczną w swoim języku ojczystym. Mogliśmy również zobaczyć talenty uczniów nie tylko wokalne, ale również muzyczne. Dwie uczennice z klasy drugiej zagrały na skrzypcach i flecie. Uczennica z klasy ósmej zaprosiła nas do świata tańca współczesnego, gdzie z wielkim wyczuciem zatańczyła choreografię do utworu Snowman. Uczniowie bardzo żywiołowo uczestniczyli w występach. Nie milkły śpiewy i oklaski.

W tym dniu Pani Dyrektor pogratulowała zwycięzcom szkolnych i powiatowych konkursów bożonarodzeniowych. Następnie wszystkim złożyła świąteczne życzenia.

Na finał wszyscy zaśpiewali, i nie tylko zaśpiewali, wspólnie kolędę „Pójdźmy wszyscy do stajenki”. To był piękny wstęp do rozpoczęcia wigilii klasowych.