Mała książka – wielki człowiek

„Mała książka – wielki człowiek” to projekt, który został przygotowany z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania. Ma on charakter ogólnopolski i jest w całości finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W bieżącym roku szkolnym klasa 1 a i 1 b przystąpiła do akcji.

Za sprawą przygotowanej specjalnie dla najmłodszych książki, nasi pierwszoklasiści otrzymali zaproszenie do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemność czerpana z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie.

Dzięki tejże akcji każde dziecko poznało ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa -bibliotekę szkolną i zostało pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.