Rowerzyści z SP 1 Mierzęcice 14 drużyną w Polsce!!!

a6145b35 e69b 4251 a8b6 f2ddb2b9d988  W dniach 6 - 7 czerwca rowerzyści z SP 1 Mierzęcice wystartowali w finale krajowym Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym, który odbył w się w województwie zachodniopomorskim w miejscowości Bierzwnik.

Nasi reprezentacji spisali się bardzo dobrze, a konkurencja była ogromna. Każdy z zawodników musiał napisać dwa testy z przepisów ruchu drogowego oraz skrzyżowań drogowych, następnie wykazać się w praktyce umiejętnością ich pokonywania podczas konkurencji miasteczka ruchu drogowego, udzielić pierwszej pomocy poszkodowanemu, a na zakończenie pokonać bardzo trudny rowerowy tor przeszkód. Nasza drużyna w składzie Hubert Kamiński, Natalia Pływacz, Adam Jabłoński walczyli jak zawsze bardzo dzielnie i ostatecznie zajęli 14 miejsce poprawiając wynik kolegów z ubiegłego roku. Co ważne nasi reprezentanci byli najmłodszą drużyną tego turnieju, a zdobyte doświadczenie ma szansę zaprocentować w kolejnych latach startów. Dla naszych mistrzów ogromne gratulacje nie tylko za osiągnięte w tym roku wyniki, ale również za ogromną determinację w dążeniu do celu. Jeszcze w styczniu istniało duże prawdopodobieństwo, że nasza drużyna borykająca się z wieloma problemami zdrowotnymi nie wystartuje w tegorocznej edycji turnieju, a w czerwcu możemy cieszyć się z udziału w finale krajowym. W tym miejscu dziękujemy Ani Wielgus, która wróciła do rywalizacji w miejsce kontuzjowanego kolegi, dzięki czemu mogliśmy w ogóle wystartować w zawodach eliminacyjnych do turnieju wojewódzkiego.

Dziękujemy również wszystkim tym, którzy wspierali nas w tegorocznej edycji turnieju panu wójtowi Grzegorzowi Podlejskiemu, pani dyrektor SP 1 Mierzęcice Paulinie Niegowskiej, pani wicedyrektor Monice Naglik, rodzicom naszych zawodników oraz wszystkim, którzy trzymali za nas kciuki.