Edukacja z wojskiem

518567711179806036  28 maja uczniowie klasy 7b brali udział w spotkaniu pod hasłem "Edukacja z wojskiem" w ramach edukacyjno- obronnego projektu.

Projekt polega na przeprowadzeniu przez żołnierzy Wojska Polskiego specjalnie przygotowanych szkoleń w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Jego głównym celem jest podniesienie świadomości dzieci i młodzieży w obszarze bezpieczeństwa i obronności oraz kształtowanie podstawowych nawyków, umiejętności z zakresu obrony i ochrony ludności oraz zachowania w sytuacjach kryzysowych.

Uczniowie klasy 7b przeszli 3-lekcyjne szkolenie łączące teorię i praktykę. Szkolenie zawierało treści z pogranicza wojskowości, obronności, bezpieczeństwa, pomocy medycznej oraz obrony cywilnej. Uczniowie zapoznali się m.in. z zasadami alarmowania, sposobami szukania i wzywania pomocy, podstawami ewakuacji i schronienia oraz nawykami udzielania pomocy. Na koniec zajęć szkoła otrzymała pamiątkowy certyfikat uczestnictwa w szkoleniu.