Aleksander Paca mistrzem świata!

Rozwój własnych zainteresowań i pasji jest bardzo ważnym aspektem w życiu każdego człowieka. Szczególnie u dzieci wykryty odpowiednio wcześnie talent pozwala na odnoszenie ogromnych sukcesów już od najmłodszych lat. I tak też było w przypadku ucznia klasy 3 a naszej szkoły Aleksandra Pacy. Jesteśmy dumni z tego, iż to właśnie Olek zdobył tytuł mistrza świata w swojej kategorii w Pucharze Świata Kyodo (Kyodo World Cup).

Aleksander jest reprezentantem Szkoły Sztuk Walki w Siewierzu. Karate Kyokushin zaczął trenować w wieku 7 lat, aktualnie posiada żółty pas. Na zawodach Pucharu Świata Kyodo, który odbywał się w hali GOSTIR w Rzgowie był pierwszy raz. Zgromadziły one kilkuset zawodników z różnych zakątków świata. Olek miał tam wystąpić bardziej rekreacyjnie, żeby zobaczyć jak wygląda tak wielka impreza. Jak się potem okazało walki potoczyły się pomyślnie i Aleksander zdobył pierwsze miejsce.

Serdecznie gratulujemy Olkowi  i życzymy mu kolejnych sukcesów.

Karate-mistrz-27.05.24