Świętujemy Dzień Patrona Szkoły

W dniu 25.03.2024 obchodziliśmy święto  patrona naszej szkoły. Tadeusz Kościuszko to bez wątpienia jedna z najbardziej znanych i cenionych w Polsce postaci historycznych. Zasłużył się  jako Najwyższy Naczelnik Siły Zbrojnej Narodowej w czasie insurekcji kościuszkowskiej, a także jako  generał brygady Armii Kontynentalnej w czasie wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych.  Tadeusz Kościuszko jest więc bohaterem dla Polaków i dla obywateli Stanów Zjednoczonych.

Podczas krótkiej uroczystości uczniowie mieli możliwość poznania historycznych faktów z życia oraz zasług naszego patrona. Młodsze dzieci z zaciekawieniem obejrzały film,  który w przystępny sposób przybliżył historię rozbiorów Polski i insurekcji kościuszkowskiej.  Muzyka z XVIII wieku pozwoliła przenieść się w realia czasów, w których działał i żył Tadeusz Kościuszko. Stroje krakowskie i olbrzymi obraz namalowany na płótnie przez byłego nauczyciela naszej szkoły pana Tadeusza Kubisę były kolorową oprawą tego wydarzenia.

Na koniec uroczystości, z okazji tego szkolnego święta, uczniowie każdej klasy otrzymali słodkie upominki.