Uczniowie z SP 1 Mierzęcice mistrzami powiatu w tenisie stołowym

W dniu 27.02.2024 r. po raz drugi Szkoła Podstawowa nr 1 w Mierzęcicach była organizatorem zawodów powiatowych w tenisie stołowym w kategoriach dziewcząt i chłopców. W naszej placówce gościliśmy uczniów ze szkół z 3 i z 13 z Będzina, z 1 i 2 z Czeladzi oraz z Rogoźnika. Podczas zawodów panowała mimo rywalizacji bardzo przyjazna atmosfera. W kategorii dziewcząt rywalizowano systemem każdy z każdym. Nasze uczennice okazały się bezkonkurencyjne wygrywając wszystkie mecze zapewniły sobie pierwsze miejsce w rywalizacji i awans do zawodów rejonowych. W kategorii chłopców grano najpierw systemem grupowym, a następnie najlepsze drużyny z obu grup walczyły w rozgrywkach półfinałowych i w finale. I tu podobnie jak w kategorii dziewcząt nasi uczniowie okazali się najlepsi, wygrali wszystkie spotkania,. Tym samym wywalczyli również puchar oraz awans do rywalizacji rejonowej, która odbędzie się 7 marca również w naszej szkole. Naszym zawodnikom gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.

Skład dziewcząt:    Skład chłopców:
 1. Oliwia Bartosz   1.  Konrad Nowak
 2. Julia Czapla   2.  Ksawery Sarnik