MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

21 lutego to Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. W tym dniu w sposób szczególny przypominamy o konieczności troski o język ojczysty oraz języki zagrożone i ginące.

W naszej szkole w ciągu kilku minionych dni wśród starszych uczniów zostały przeprowadzone ankiety dotyczące zwyczajów i preferencji czytelniczych.

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego uczniowie klas nauczania początkowego mieli okazję wysłuchać wierszy czytanych przez starsze koleżanki z klasy ósmej. Z kolei w klasach 4 – 8 na lekcjach języka polskiego oglądano film omawiający krótko początki i źródła tego językowego święta. Następnie uczniowie brali udział w konkursie literackim na najciekawsze hasło lub krótki tekst reklamujący język polski. Ostatnim etapem były językowe łamańce, z którymi młodzież dzielnie się zmagała. Wszyscy z humorem przyjmowali małe niepowodzenia i mocno kibicowali koleżankom i kolegom.