Ho! Ho! Ho!

Mikołajki

6 grudnia to jeden z najbardziej kolorowych i wyczekiwanych dni w roku. A wszystko to za sprawą świętego Mikołaja, który tradycyjnie przybywa do wszystkich grzecznych dzieci z prezentami. Od rana w Szkole Podstawowej nr 1 w Mierzęcicach dało się wyczuć napięcie związane z oczekiwanym gościem, nie mogło więc być inaczej…

Przybył w asyście elfów oraz reniferów i wszystkich obdarował słodkościami. Uczniowie z wielkim przejęciem śpiewali Mikołajowi piosenki i obiecywali pilnie się uczyć, a to miłe spotkanie uwieczniali na wspólnych zdjęciach.

Jednak spotkanie z Mikołajem to tylko przedsmak tego, co działo się później, gdyż mikołajki obfitowały w szereg innych atrakcji. Były więc warsztaty pieczenia pizzy uwieńczone degustacją tego przysmaku, rozgrywki sportowe oraz zabawa – bicie rekordu długości łańcucha świątecznego o Mikołajkowy Puchar Dyrektora. Kreatywność uczniów nie miała końca.

Ponadto w ramach obchodów mikołajek uczniowie klas siódmych oraz szóstych wybrali się do kina na znakomity film – „Wonka”. Ta ciepła i wzruszająca opowieść o miłości do czekolady dodatkowo osłodziła dzień i dodała wszystkim energii.

W świątecznie przystrojonej szkole rozpoczynamy odliczanie do Świąt!