Wieczór Pieśni Patriotycznej

„Ojczyzna to wielki wspólny obowiązek”

logo projektu  14 listopada 2023 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Mierzęcicach, przy współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną im. Jana Pawła II w Mierzęcicach, w ramach obchodów 105 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości odbył się kolejny, już jedenasty Wieczór Pieśni Patriotycznych. Tegoroczny Wieczór Pieśni zgromadził bardzo liczną grupę mieszkańców naszej gminy.

Wspólnemu śpiewowi przewodniczył chór Szkoły Podstawowej nr 1 im. T. Kościuszki w Mierzęcicach. Podczas spotkania wykonywano pieśni patriotyczne, legionowe, które przewijały się przez lata naszej historii w czasie wojen i pokoju. Oprócz tradycyjnych pieśni, pojawiły się również współczesne piosenki patriotyczne. Wielu wzruszeń dostarczył przygotowany przez uczniów klasy czwartej taniec z flagami. Utwory muzyczne przeplatały się z recytacją wierszy patriotycznych w wykonaniu dzieci i młodzieży szkolnej. Wszystko to tworzyło niesamowity, uroczysty klimat i stanowiło niepowtarzalną lekcję historii.

Było to piękne i niezwykle wzruszające spotkanie. Publiczność zwróciła uwagę na wielkie zaangażowanie i piękną postawę młodych artystów, którzy starali się jak najlepiej wykonać swoje zadanie. Wszyscy wykonawcy otrzymali gromkie brawa i słodkie upominki. Należy podkreślić niezwykle ważną rolę w przekazywaniu tradycji patriotycznych młodemu pokoleniu oraz ciekawą formę realizacji tego ważnego zadania dla polskiej szkoły. To był wieczór pełen wzruszeń, który przebiegł w niezwykłej atmosferze miłości do Ojczyzny, odpowiedzialności za Polskę i jednoczący całą społeczność gminną. Tak licznie zgromadzona publiczność dowodzi, jak ważne dla wszystkich Polaków są słowa WOLNOŚĆ i NIEPODLEGŁOŚĆ.