Spotkanie autorskie

20231020 102923  20 października 2023 r. uczniowie klas czwartych i piątych Szkoły Podstawowej nr 1 w Mierzęcicach mieli niepowtarzalną okazję spotkać się z autorem ich szkolnej lektury – Marcinem Koziołem. A wszystko to za sprawą zaproszenia przez Gminną Bibliotekę Publiczną im. Jana Pawła II, która była organizatorem tego niecodziennego wydarzenia.

Spotkanie wywarło duże wrażenie na uczestnikach, gdyż zawierało elementy pokazu multimedialnego, show animacyjnego i „piorunujących” doświadczeń naukowych. W ten sposób dzieci chociaż na chwilę mogły zostać „władcami piorunów”! To wszystko okraszone błyskotliwą narracją autora, który w oparciu o książkę z serii „Detektywi na kółkach. Skrzynia Władcy Piorunów” przeprowadził uczniów przez świat wynalazków Nikoli Tesli, szyfry, kody, detektywistyczne zagadki, przygody bohaterów książki - Toma, który posiada niezwykłą zdolność synestezji, Julki - czternastoletniej detektyw poruszającej się na wózku inwalidzkim i jej asystującego psa Spajka, zwanego również Biszkoptem.

Warto dodać, że cykl książek „Detektywi na kółkach” został wpisany na Złotą Listę Fundacji ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom.

Pan Marcin Kozioł opowiadał również o innych wykreowanych przez siebie bohaterach i o swoich książkach - o Wombacie Maksymilianie, bohaterze serii książek podróżniczych (seria zdobyła w 2016 roku Nagrodę Magellana za najlepszą książkę podróżniczą dla dzieci), o „Pogodzie dla puchaczy”, serii książek przyrodniczych stworzonej wraz z prezenterem pogody Bartkiem Jędrzejakiem, o „Stajni pod tęczą” dla miłośników koni - to kolejna seria, która powstała wspólnie z Katarzyną Dowbor.

Uczniowie z wielkim entuzjazmem uczestniczyli w spotkaniu i licznie ustawiali się w kolejce po autografy. Dziękujemy zatem Dyrekcji i Pracownikom Biblioteki Gminnej za umożliwienie tej ciekawej podróży do świata literatury!