Mity greckie na deskach teatru

3 października 2023 r. uczniowie klas szóstych obejrzeli spektakl pt. "Mity greckie", który był wystawiony w Domu Kultury w Siewierzu.

Po starożytnej Grecji widzów oprowadziła cała plejada mitycznych bogów, herosów, tytanów z Zeusem i Ateną na czele.

Przedstawienie nawiązało do kilku najważniejszych mitów poznanych na lekcjach języka polskiego. Przypomniało młodym widzom historię o stworzeniu świata, miłosne perypetie Posejdona, który nieszczęśliwie zakochał się w nimfie Amfitrycie, przebiegłość Prometeusza, która została ukarana przez Zeusa czy historię Dedala – słynnego budowniczego, który chciał uciec z Krety ze swoim synem Ikarem.

Spektakl przedstawiony został w nowatorski i zabawny sposób. Uczniowie poznali codzienne życie bogów, bogiń i herosów, w które reżyser wplótł motywy charakterystyczne i znane współczesnemu odbiorcy. Na to wspaniałe widowisko złożyły się nie tylko profesjonalna gra aktorska i dowcipny język bohaterów, ale również doskonale dobrana muzyka, piękna scenografia oraz znakomite efekty świetlne i dźwiękowe, które sprawiły, że spektakl bardzo się podobał, o czym świadczyły gromkie brawa, którymi młodzież nagrodziła aktorów.