Fascynujący kosmos

459432852 969267105111589 9047216521039895589 n  Co rządzi ruchami planet w Układzie Słonecznym? Jak zmierzyć odległości we Wszechświecie? Gdzie szukać odległych galaktyk? Na te i wiele innych pytań uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Mierzęcicach szukali odpowiedzi podczas zajęć w Planetarium Śląskim w Chorzowie, do którego wybrali się wraz z opiekunami 25 września 2024 r.
  Dwugodzinne zajęcia pod kopułą planetarium były doskonałą okazją, aby odbyć niezapomnianą podróż w najdalsze zakątki kosmosu. Pokaz w przystępny i obrazowy sposób przybliżył nam budowę Wszechświata, ruchy planet oraz zjawiska astronomiczne. Ogromne wrażenie zrobiła na nas projekcja rozgwieżdżonego nieba, dzięki której mogliśmy lepiej zrozumieć, jak zmienia się układ gwiazd na nieboskłonie w różnych porach roku.
  Wycieczka do Planetarium Śląskiego była nie tylko ciekawym doświadczeniem, ale również wzbogaciła naszą wiedzę o Wszechświecie i Ziemi. Dzięki temu wyjazdowi zyskaliśmy nową perspektywę na zjawiska zachodzące zarówno w kosmosie, jak i na naszej planecie.