Akcja „ Sprzątanie Świata ”

Dnia 20 września 2024 r uczniowie z klas 4-8 Szkoły Podstawowej Nr 1 w Mierzęcicach brali udział w akcji ekologicznej „ Sprzątanie Świata ”. Akcja obejmowała swym zasięgiem tereny wokół szkoły oraz okolice Gminnej Biblioteki. Celem tej inicjatywy było utrwalanie wśród młodzieży zachowań proekologicznych i uświadomienie im, że również oni sami bezpośrednio mają wpływ na wygląd okolicy w której uczą się czy mieszkają.

Wszelkie papierki, butelki PET oraz opakowania po żywności zostały bardzo skrupulatnie posprzątane a następnie składowane w dużych koszach koło szkoły.

Akcją tą między innymi realizowaliśmy również jeden z 4 celów założonych w Akredytacji Erasmusa + 2024-2027, a mianowicie zwiększaliśmy świadomość ekologiczną i zdrowotną uczniów poprzez popularyzację wpływu środowiska naturalnego na zdrowie.