Witaj wiosno!

20240321 101258  Wiosna to piękna pora roku, na którą wszyscy czekają z utęsknieniem. Przyroda budzi się do życia, a świat staje się bardzo kolorowy. Dlatego też 21 marca jest wyjątkową datą w kalendarzu roku szkolnego. Już po raz kolejny uczniowie klas 1-3 w tym dniu pożegnali zimę, a powitali wiosnę. Dzieci, pod przewodnictwem Pani Dyrektor Pauliny Niegowskiej, barwnym korowodem przeszły ulicami Mierzęcic. 21 marca to również Dzień Samorządności i w związku z tym  uczniowie z wiosennymi gaikami i Marzannami odwiedzili Urząd Gminy Mierzęcice, gdzie z radością, uśmiechem i śpiewem wprowadzili wiosenny nastrój. Następnie uczniowie wraz z nauczycielami udali się na boisko szkolne, gdzie odbyło się tradycyjne topienie marzann. Po powrocie do sal lekcyjnych, uczniowie wykonali wiosenne plakaty, rozwiązywali zagadki i quizy. Przez cały dzień wszystkim dopisywała wiosenna radość. Pierwszy dzień wiosny już za nami, ale mamy nadzieję, że wiosenny nastrój zostanie z nami na długo.

Link do galerii zdjęć >>>