Warsztaty z Tańca Irlandzkiego z okazji Dnia Świętego Patryka

IMG 20240320 120047  Święty Patryk, patron Irlandii, jest hołdowany na całym świecie 17 marca każdego roku. Nie jest to tylko dzień dla Irlandczyków, ale również okazja dla ludzi na całym świecie do uczczenia irlandzkiej kultury, tradycji i dziedzictwa. W ramach obchodów tego szczególnego dnia, nasza szkoła zorganizowała warsztaty z tańca irlandzkiego dla uczniów klas czwartych.

20 marca uczniowie weszli do sali gimnastycznej z uśmiechami na twarzach, gotowi na ekscytujące spotkanie z tradycyjnym tańcem irlandzkim. Warsztaty, prowadzone przez Panią Katarzynę Łozińską-Jach- byłą tancerkę Zespołu Tańca Irlandzkiego Galway, skupiały się na nauce podstawowych kroków irlandzkich oraz tradycyjnego tańca ceili. Uczniowie szybko zaangażowali się w naukę, starając się opanować charakterystyczne kroki, rytm i energię, które są nieodłącznymi elementami tańca irlandzkiego.

Celem warsztatów było nie tylko nauczenie się techniki tańca, ale również odkrycie bogactwa kultury irlandzkiej oraz promowanie aktywnego stylu życia i zdrowego podejścia do ruchu. Ćwiczenia taneczne nie tylko rozwijały koordynację i zręczność fizyczną, ale także budowały więź między uczniami oraz zachęcały do współpracy i wspólnego wysiłku.

Nauczyciele opowiadali również uczniom o znaczeniu Dnia Świętego Patryka i jego historii, podkreślając rolę św. Patryka w chrystianizacji Irlandii oraz symbolikę związaną z tym świętem. W ramach obchodów tego dnia, lekcje angielskiego poświęcone były temu wyjątkowemu świętu, a szkolne korytarze ozdobiono koniczynkami, nawiązując do popularnego irlandzkiego symbolu.

Warsztaty z tańca irlandzkiego okazały się nie tylko edukacyjne, ale także zabawne i inspirujące dla uczniów. Dzięki nim, uczniowie mieli okazję poznać i docenić bogactwo kultury irlandzkiej oraz przeżyć niezapomniane chwile w rytmach tradycyjnych tańców.

Dzień Świętego Patryka to nie tylko czas na wspominanie irlandzkich tradycji, ale także okazja do integracji społeczności szkolnej poprzez wspólne działania i celebrowanie różnorodności kulturowej, która stanowi ważną część naszego świata.