Dzień liczby π - 14 marca!

IMG 20240313 154459214 marca liczba π obchodzi swoje święto na całym świecie. Datę wybrano nieprzypadkowo - w Stanach Zjednoczonych zapisuje się ją jako 3.14, co stanowi jej przybliżoną wartość. Liczba π lub ludolfina, to stała matematyczna, która określa stosunek długości obwodu koła, do długości jego średnicy.

W naszej szkole również obchodziliśmy to ważne święto - uczniowie przyłączyli się do świętowania, przygotowując portrety i karykatury Alberta Einsteina – patrona tego święta. Warto przypomnieć, że ten wybitny fizyk urodził się w szczególnym dla sympatyków matematyki dniu - 14 marca, czyli w dzień liczby π . Odrębną ciekawostką jest natomiast fakt, że 14 marca urodził się także Wacław Sierpiński - czołowy polski matematyk.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć nagrodzonych prac oraz wystawy na szkolnym korytarzu oraz w salach 6 i 15.

Wyniki konkursu:

Nadia Masternak klasa 4a
Maja Adamczyk klasa 1b
Amelia Nagła klasa 7a

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym uczniom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału w konkursie.