I miejsce w Powiatowym Obcojęzycznym Konkursie Literackim!

Mamy zaszczyt poinformować, iż uczennica klasy 7, Nikola Czapla, zajęła I miejsce w XIV Powiatowym Literackim Konkursie Obcojęzycznym Pod Honorowym Patronatem Starosty Będzińskiego w kategorii język niemiecki.

Konkurs został zorganizowany przez II Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Będzinie. Konkurs miał na celu odkrywanie i rozwijanie uzdolnień uczniów, popularyzacja wiedzy w zakresie języków obcych, pobudzanie twórczego myślenia oraz rozwijanie wiedzy o literaturze. Nikola podjęła się zadania konkursowego polegającego na napisaniu eseju w języku niemieckim na temat: Przyjaźń jest największą wartością w życiu. Gala finałowa wraz z wręczeniem nagród i dyplomów odbyła się 7 marca w II Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Wyspiańskiego w Będzinie. Osiągnięcie Nikoli to inspiracja dla wszystkich, którzy dążą do realizacji swoich  marzeń i rozwijania  swoich talentów. Serdecznie gratulujemy Nikoli i życzymy jej dalszych sukcesów!

Jesteśmy z niej niezmiernie dumni i wierzymy, że ta wygrana to dopiero początek jej obcojęzyczno – literackiej przygody.