Magia Kolorowego Świata, czyli Bal Karnawałowy w klasach 1-3

20240125 103009  Każdego roku na szkolnych korytarzach rozbrzmiewa radość i śmiech, gdy uczniowie klas 1-3 zacierają ręce z ekscytacji przed jednym z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń – Balem Karnawałowym. To magiczne święto, które wypełnia szkołę kolorami strojów, muzyką i uśmiechami najmłodszych uczestników. Tak też było 26 stycznia w naszej szkole.

W tym dniu szkoła zmieniła się w magiczny świat, gdzie z jednej klasy wybiegały małe księżniczki, z drugiej super-bohaterowie, a z trzeciej kolorowe motylki. Sala gimnastyczna przemieniła się w bajkową krainę pełną balonów i malowniczych dekoracji. Uczniowie weszli w taneczny rytm, podbijając serca wszystkich swoim entuzjazmem, a strojami przywołali na myśl najpiękniejsze postacie z baśni, filmów czy ulubionych kreskówek.

Podczas balu nie zabrakło atrakcji. Gromkimi oklaskami nagrodzono niespodziewane pojawienie się pani dyrektor Pauliny Niegowskiej w przebraniu naukowca. Układy taneczne i wspólne śpiewanie piosenek sprawiły, że czas upłynął niezwykle szybko. Dzieci miały okazję zaprezentować swoje umiejętności artystyczne, a także na chwilę wcielić się w role swoich ulubionych postaci.

Ten dzień pokazał wspólnotę między uczniami i nauczycielami, którzy razem stworzyli niezapomnianą atmosferę. Bal Karnawałowy to była nie tylko zabawa, ale także okazja do budowania więzi społecznych i kształtowania atmosfery pełnej akceptacji i radości.

Po zakończeniu balu, dzieci wróciły do swoich codziennych zajęć szkolnych z uśmiechem na twarzy, wspominając magiczny czas, który na chwilę przeniósł ich do krainy marzeń. Bal Karnawałowy w klasach 1-3 to nie tylko wydarzenie na kalendarzu szkolnym, ale przede wszystkim kolorowy akcent, który na długo pozostaje w sercach najmłodszych uczestników.