Jesteśmy życzliwi, dzielimy się dobrem

Grudzień to nie tylko czas świątecznych przygotowań i radości, ale także okazja do dzielenia się z potrzebującymi. Społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 w Mierzęcicach postanowiła uczynić ten miesiąc jeszcze bardziej wyjątkowym poprzez przyłączenie się do charytatywnej akcji o wymownej nazwie "Paczuszka dla maluszka". Inicjatywa miała na celu zebranie artykułów przeznaczonych dla mam i dzieci, aby wspomóc te najbardziej potrzebujące. Od ubranek po zabawki, od akcesoriów higienicznych po kaszki i mleko modyfikowane - każda odrobina pomocy miała znaczenie. Rozpoczęcie akcji nastąpiło w pierwszych dniach grudnia, a uczniowie, nauczyciele i rodzice włączyli się do zbiórki z pełnym zaangażowaniem. Korytarze szkoły szybko wypełniły się kartonami, w których znajdowały się przynoszone artykuły. Radość i entuzjazm uczestników były zaraźliwe, co sprawiło, że akcja stała się wyjątkowym wydarzeniem społecznym.

Akcja "Paczuszka dla maluszka" nie tylko dostarczyła niezbędnych artykułów dla potrzebujących, ale także wzmocniła więzi społeczności szkolnej. Wspólna praca na rzecz dobra wspólnego, dzielenie się z innymi i troska o tych, którzy potrzebują wsparcia, są wartościami, które uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Mierzęcicach z pewnością będą pamiętać na długo. Niech ta charytatywna inicjatywa będzie inspiracją  do podejmowania  kolejnych działań.

Wszystkim zaangażowanym w akcję serdecznie dziękujemy