Świąteczny koncert

logo projektu  Dnia 19 grudnia 2023 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Jana Pawła II w Mierzęcicach odbył się koncert edukacyjny Orkiestry Dętej  Ochotniczej Straży Pożarnej w Tąpkowicach. Słuchaczami byli uczniowie klas czwartych i piątych Szkoły Podstawowej nr 1 w Mierzęcicach.

Program koncertu był ciekawy, zróżnicowany w nastroju i charakterze. Ukazywał ogromne muzyczne bogactwo jakie tkwi w instrumentach dętych. W repertuarze znalazło się wiele wspaniałych kolęd i utworów świątecznych.

Młodzi członkowie orkiestry z wielkim zaangażowaniem opowiadali i pokazywali sposoby wydobycia dźwięku oraz  gry na  swoich instrumentach. W jasny i prosty sposób przekazywali uczniom wiadomości i prezentowali swoje wirtuozostwo. Uczniowie mogli usłyszeć brzmienia poszczególnych instrumentów dętych blaszanych, drewnianych i perkusyjnych „na żywo”. Zobaczyli stroik i ustnik.  Usłyszeli i zobaczyli w jaki sposób powstaje dźwięk w instrumentach dętych.

Było widać i słychać, że muzycy włożyli duży wkład pracy w przygotowanie koncertu. Uczniowie z wielką uwagą wysłuchali koncertu.  Aktywnie odpowiadali na zadawane pytania i odpowiadali na ciekawe zagadki o muzyce. Wspólnie z muzykami śpiewali kolędy i znane piosenki świąteczne.

Na koniec zrobiono pamiątkowe zdjęcie i każdy słuchacz koncertu otrzymał pamiątkowy gadżet.

Teraz pozostaje nam czekać  na kolejne występy orkiestry.