Szkolenie z pierwszej pomocy

IMG 20231207 095600  W dniu 7 grudnia odbyły się szkolenia  z pierwszej pomocy dla uczniów klas 4 - 8.  Gościliśmy w murach naszej  szkoły pracowników Centrum Powiadamiania Ratunkowego z Katowic i strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej z Mierzęcic.

Uczniowie zostali zapoznani z zasadami działania numeru alarmowego 112. Dowiedzieli się jak zgłaszać zdarzenie. Poznali zasady działania pierwszej pomocy  osobie w stanie zagrożenia życia. Każdy uczeń miał możliwość przećwiczyć podstawy resuscytacji krążeniowo- oddechowej na fantomach. Ćwiczono usuwanie zadławienia używając  kamizelkę  symulującą zadławienie.  Na koniec szkolenia wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe gadżety.

Przekazane wiadomości i możliwość indywidualnego ćwiczenia pierwszej pomocy pozytywnie wpłyną na świadomość i poziom bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej.

Dziękujemy za odwiedzenie naszej szkoły i przekazanie nam tak ważnej wiedzy.

Czekamy na kolejne spotkania.