Andrzeju, Andrzeju – dziewcząt dobrodzieju… , czyli Andrzejki w klasach 1-3

IMG 5750  Andrzejkowe wróżby to popularne praktyki związane z obchodami święta św. Andrzeja, które odbywają się 29 listopada. Jest to tradycja, która ma swoje korzenie w dawnych wierzeniach ludowych i magii. Podczas andrzejkowych wróżb odbywają się różnego rodzaju zabawy, których celem jest przewidzenie przyszłości. Z tej okazji w dniu 29 listopada w  klasach 1-3 odbyły się zabawy związane z Andrzejkami.

Uczniowie spędzili ten dzień w miłej atmosferze, z uśmiechem na twarzach. Najpierw w swoich klasach „przepowiadali swoją przyszłość”  wbijając szpilkę w papierowe serce wybierali sobie imię przyszłego wybranka lub wybranki;  przekładali buty, który pierwszy wyjdzie za próg – wyjdzie za mąż lub ożeni się; losowali swoje przyszłe zawody oraz bawili się w wiele innych zabaw związanych z obchodami tego dnia. Następnie odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Na jednej sali tańczyli Harry Potter, księżniczki, super-bohaterowie, kotki, ninja, piraci, elfy, Mikołaje i wiele innych postaci, w które wcieliły się nasze dzieciaki.

Należy pamiętać, że andrzejkowe wróżby mają charakter zabawy i nie należy brać ich zbyt poważnie. Są one elementem tradycji i kultury, który ma na celu dostarczenie rozrywki i współtworzenie magicznej atmosfery święta św. Andrzeja.

Pozostałe zdjęcia - link >>>