Nasza pasja jest naszą siłą!

UCZENNICE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 W MIERZĘCICACH

LAUREATKAMI KONKURSU LITERACKIEGO!

Warto rozwijać swoje pasje, bo wtedy nasze życie nabiera kolorowych barw. Przyjemnie jest uczyć się i robić coś, co sprawia nam radość i wyzwala pozytywną energię.

Pasje polonistyczne Ani Kyrcz – uczennicy klasy 7b oraz Ani Wielgus – uczennicy klasy 6b zaprowadziły dziewczęta do pierwszego sukcesu literackiego. Biorąc udział w  konkursie literackim, zostały jego laureatkami, a ich prace literackie zamieszczono w książce
pt.  Polska – ojczyzna, jaką w sercu noszę. Młodzi Polacy o Polsce. Antologia utworów laureatów konkursów literackiego i plastycznego. Na stronie internetowej Wydawnictwa Poligraf czytamy, że publikacja ta  jest efektem pracy setek dzieci i młodzieży z polskich szkół w odpowiedzi na konkurs literacko-plastyczny, którego tematem było hasło: „Polska – ojczyzna, jaką w sercu noszę”. Konkurs miał skłonić młodych ludzi do refleksji, czym jest dla nich Ojczyzna i jak widzą swoją przyszłość w kraju, w którym żyją, uczą się, spełniają swoje pierwsze marzenia, zdobywają pierwsze sukcesy. Jak Ojczyznę widzą dzisiaj młodzi Polacy?

Książka trafiła już do sprzedaży, a  dziewczęta dzielą się z nami swoimi pierwszymi wrażeniami. Krótki wywiad  z koleżankami  przeprowadziła Nikola Król – uczennica klasy 7b.

• NK:  Jak się czujecie z tym, że wasze utwory literackie zostały wybrane i  zamieszczone
    w książce?
  • AK: Czuję się bardzo podekscytowana! Jestem przeszczęśliwa, że w tak młodym wieku spełniam już swoje marzenia. Gdy pisałam moje opowiadanie, nie myślałam, że ukaże się ono w książce dostępnej w całej Polsce.
  • AW: Ja też jestem pod wielkim wrażeniem. Nie spodziewałam się takiego sukcesu. Jestem bardzo szczęśliwa, że mój talent, który odkryłam na nowo, został tak doceniony.
  • NK: Czy będziecie dalej rozwijać umiejętności literackie? Czy to tylko przygoda z literaturą?
  • AK: Myślę, że chciałabym poszerzyć swoją wiedzę na temat tego, jak jeszcze lepiej i ciekawiej pisać. Bardzo lubię wymyślać opowiadania, to sprawia mi wielką przyjemność.
  • AW: W  przyszłości postaram się rozwijać mój talent. Pisząc mój wiersz, inspirowałam się utworami wybitnych polskich poetów. Lubię wiersze Juliusza Słowackiego. Podoba mi się w jaki sposób wyraża emocje. Chciałabym tak umieć  pisać.

Może czasami zastanawiamy się, jak zostaje się pisarzem i  może właśnie odpowiedzią na to pytanie są słowa poetki - Wisławy Szymborskiej: Radość pisania./Możność utrwalania.

Gratulujemy dziewczętom literackiego sukcesu i czekamy na kolejne publikacje!