Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia w klasach 1-3

IMG 5656  Dzień Pluszowego Misia to wyjątkowa okazja do uczczenia jednej z najbardziej kochanych zabawek na świecie. To dzień, w którym każdy może wrócić do swojego dzieciństwa i celebrować uroczystość w towarzystwie uroczego pluszowego przyjaciela.
Z tej okazji uczniowie klas 1-3 z naszej szkoły w przeddzień święta - 24 listopada, postanowili uczcić ten dzień. Przynieśli do szkoły swoje ukochane maskotki oraz mieli na sobie ubrania przyozdobione misiami.

Dlaczego pluszowy miś jest taki ważny?
Pluszowy Miś to znacznie więcej niż tylko zabawka. Towarzyszy nam od dzieciństwa i zawsze gotów jest na chwilę uśmiechu i pocieszenia. Te urocze pluszaki są symbolem bezwarunkowej miłości, wierności i przyjaźni. Niezależnie od wieku, wiele osób nadal trzyma w bliskim sercu swojego pluszowego misia, przypominając sobie o ciepłych i beztroskich chwilach z dzieciństwa.

Ponadto, Pluszowy Miś jest też bohaterem licznych historii i bajek, które kształtują naszą wyobraźnię i uczą wartości. Niezależnie od tego, czy czytasz o przygodach Miśka Puchatka, opowieściach o Misiu Paddingtonie czy też przygodach bohaterów filmów animowanych Disneya, Pluszowy Miś zawsze ma coś do przekazania.

Dzień Pluszowego Misia stał się okazją do różnorodnych wydarzeń i działań, które połączyły edukację i rozrywkę w naszej szkole.
Świętowanie rozpoczęliśmy od przybliżenia uczniom historii powstania pluszowego misia. Następie ogłoszono wyniki konkursu Bohater książki dla dzieci- miś. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem, napłynęło ponad 50 pięknych prac plastycznych, a pani dyrektor Paulina Niegowska wręczyła nagrody zwycięzcom. Kolejnym punktem wydarzenia były warsztaty w klasach. Uczniowie odgadywali zagadki, rozwiązywali krzyżówki, układali puzzle, tańczyli, czytali i oglądali bajki, rysowali, grali w gry edukacyjne.... i to wszystko związane było z naszym najmilszym przyjacielem - misiem.

Był to doskonały sposób na rozwijanie zdolności manualnych, tanecznych i kreatywności uczniów.

Dzień Pluszowego Misia stał się doskonałą okazją do wspólnego świętowania i celebrowania miłości do tych uroczych pluszaków.

Tak więc, niezależnie od wieku, zachęcamy, aby brać udział w obchodach Dnia Pluszowego Misia i uczcić tego uroczego przyjaciela, który zawsze jest gotów przytulić i przynieść radość.