Obchody Święta Niepodległości

IMG 20231110 095020  11 listopada 1918 roku to znacząca data w historii Polski – dzień odzyskania niepodległości. Mija kolejna rocznica odzyskania przez Polskę, po 123 latach niewoli, niepodległego bytu.

Uczniowie mogli wysłuchać recytacji pięknych utworów, mówiących o miłości do Ojczyzny. Recytatorzy z wielkim zaangażowaniem przypomnieli widzom, jak nasi przodkowie przez lata walczyli o odzyskanie wolności. Na scenie pojawiła się również efektowna interpretacja ruchowa – taniec z flagami. Nie zabrakło też fragmentu przemówienia naczelnika państwa, Józefa Piłsudskiego. Ogromne emocje wzbudził koncert chóru szkolnego. Pełne nostalgii wykonanie pieśni legionowych i patriotycznych przybliżyło nam, w sposób bardzo zrozumiały, tragedię i ból Polaków po utracie wolnej Ojczyzny oraz radość po odzyskaniu upragnionej niepodległości. Równie dużą dawkę wzruszeń zagwarantował fantastyczny i występ klas młodszych, których entuzjazm udzielił się widzom a finałową piosenkę „Polska to mój kraj” nucili wszyscy. Ważnym elementem obchodów tego szczególnego święta było przyłączenie się do kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. Podobnie jak w ubiegłych latach o symbolicznej godzinie 11:11 wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy.   Uczestnicząc w tym wydarzeniu, oddaliśmy szacunek wszystkim Polakom, tym, którzy odeszli i tym, którzy żyją nadal. 11 listopada 1918 roku to znacząca data w historii Polski – dzień odzyskania niepodległości. Mija kolejna rocznica odzyskania przez Polskę, po 123 latach niewoli, niepodległego bytu. Aby wspólnie uczcić Narodowe Święto Niepodległości będące najważniejszym z dni w polskiej tożsamości narodowej oraz ludzi, którzy za "wolność naszą i waszą" oddali swoje życie, cała społeczność szkolna zgromadziła się na uroczystej akademii. Uczniowie mogli wysłuchać recytacji pięknych utworów, mówiących o miłości do Ojczyzny. Recytatorzy z wielkim zaangażowaniem przypomnieli widzom, jak nasi przodkowie przez lata walczyli o odzyskanie wolności. Na scenie pojawiła się również efektowna interpretacja ruchowa – taniec z flagami. Nie zabrakło też fragmentu przemówienia naczelnika państwa, Józefa Piłsudskiego. Ogromne emocje wzbudził koncert chóru szkolnego. Pełne nostalgii wykonanie pieśni legionowych i patriotycznych przybliżyło nam, w sposób bardzo zrozumiały, tragedię i ból Polaków po utracie wolnej Ojczyzny oraz radość po odzyskaniu upragnionej niepodległości. Równie dużą dawkę wzruszeń zagwarantował fantastyczny i występ klas młodszych, których entuzjazm udzielił się widzom a finałową piosenkę „Polska to mój kraj” nucili wszyscy.