Szkoła Podstawowa nr 1
w Mierzęcicach

Wielkie sukcesy lekkoatletyczne uczniów z SP 1 Mierzęcice

Wrzesień i październik to tradycyjnie początek rywalizacji sportowej szkół. Nasi zawodnicy zaczęli z bardzo wysokiego pułapu. W pierwszej konkurencji lekkoatletycznej, którą tradycyjnie były sztafetowe biegi przełajowe 6x800 m i 6x1000m w rywalizacji na poziomie powiatu dziewczynki z klas 4-6 okazały się bezkonkurencyjne i wygrały z dużą przewagą awansując do zawodów rejonowych, w których to z powodów niezależnych od nich nie mogły wystartować w swojej kategorii wiekowej, po interwencji zostały zakwalifikowane do zawodów wojewódzkich, w których zajęły 10 miejsce. W tej samej kategorii na poziomie powiatu chłopcy po bardzo zaciętej rywalizacji zajęli miejsce 4, na miejscu 5 rywalizację zakończyli chłopcy z klas 7-8, a dziewczynki w tej kategorii wiekowej uplasowały się na miejscu 7.

Skład drużyn:

• Dziewczynki 4-6 : Rozalia Kaziród, Natalia Hatlapa, Kornelia Sroka, Maja Nowak, Matylda Łazarczyk, Oliwia Majcherczyk;
  • Chłopcy 4-6: Filip Gryta, Szymon Skupień, Michał Stanowski, Aleksander Krulikowski, Adam Jabłoński, Hubert Kamiński;
  • Dziewczynki 7-8: Marcelina Wołyniec, Nikola Król, Kinga Pawłowska, Magda Szydło, Julia Klyszcz, Nikola Rotter;
  • Chłopcy 7-8: Ksawery Sarnik, Wiktor Hyla, Robert Kołodziejczyk, Krystian Kubinek, Maciej Nowak, Konrad Nowak.

Drugą konkurencją lekkoatletyczną był festiwal sztafet. W każdej kategorii wiekowej drużyna składała się z 8 zawodników, z których każdy musiał wystartować na jednym z dystansów albo w sztafecie 4x100m albo w sztafecie 100x200x300x400m w kategorii młodszej i 4x100m i 800x400x200x100m w kategorii starszej. Ponownie na poziomie powiatu nasze uczennice w grupie klas 4-6 okazały się najlepsze i awansowały do zawodów wojewódzkich, w których zajęły fantastyczne 5 miejsce. W pozostałych kategoriach wiekowych na poziomie powiatu nasi uczniowie spisali się znakomicie i zajęli następujące miejsca w kategorii 7-8 zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców miejsca 3 w kategorii chłopców 4-6 do podium zabrakło 2 sekund i nasi uczniowie zajęli miejsce 4.

• Dziewczynki 4-6 : Rozalia Kaziród, Natalia Hatlapa, Kornelia Sroka, Maja Nowak, Matylda Łazarczyk, Oliwia Majcherczyk, Julia Zielińska, Anna Wielgus;
  • Chłopcy 4-6: Szymon Skupień, Michał Stanowski, Aleksander Krulikowski, Adam Jabłoński, Hubert Kamiński, Dominik Skupień, Stanisław Błaszczyk, Michał Góralczyk;
  • Dziewczynki 7-8: Marcelina Wołyniec, Nikola Król, Kinga Pawłowska, Magda Szydło, Julia Klyszcz, Nikola Rotter, Magdalena Blachlińska, Zofia Trefon;
  • Chłopcy 7-8: Ksawery Sarnik, Wiktor Hyla, Robert Kołodziejczyk, Krystian Kubinek, Maciej Nowak, Konrad Nowak, Miłosz Nagły, Artur Białas;

Wszystkim gratulujemy wspaniałej postawy i pięknych wyników. Po dwóch konkurencjach w klasyfikacji powiatowej nasza szkoła w kategorii klas 4-6 jest liderem ,a w kategorii 7-8 wiceliderem rozgrywek.