Pasowanie Klas Pierwszych – Niesamowite spotkanie z Panem Kleksem

received 2612566632229597  Każdego roku w progach naszej szkoły witamy nowych pierwszoklasistów. Pierwsze dwa miesiące to czas na poznanie szkoły, jej zwyczajów, zdobycie nowych wiadomości i umiejętności. Wszystkie te działania mają przygotować dzieci do wielkiego wydarzenia jakim jest ślubowanie.

18 października 2023 roku uczniowie klas pierwszych w Szkole Podstawowej nr 1  im. Tadeusza Kościuszki w Mierzęcicach  mieli niezwykłą okazję doświadczyć ceremonii pasowania na ucznia. W wydarzeniu uczestniczyli : dyrektor Paulina Niegowska, wice dyrektor Monika Naglik, nauczyciele oraz rodzice. Całe wydarzenie było prowadzone przez tajemniczą postać znaną jako Pan Kleks, którego opowieści o niezwykłych podróżach w głąb wyobraźni słyną na całym świecie.

W dniu uroczystości Pan Kleks, w swoim kolorowym stroju, witał każdego ucznia z szerokim uśmiechem i niekończącym się zapałem. Uczniowie czuli się zarazem podekscytowani i pełni obaw, jak i ciekawi tego, co miało nastąpić. Pierwszoklasiści odświętnie ubrani w obecności swoich najbliższych wykonywali zadania Pana Kleksa,  aby zasłużyć na pasowanie.  Nasi najmłodsi zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Udało im się przenieść wszystkich obecnych w magiczny świat.

Po zakończeniu części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. Wielką kredką, jak czarodziejską różdżką dotykała ramion swoich podopiecznych. Ceremonia pasowania była pełna symboliki i wartości edukacyjnych. Każde dziecko otrzymało dyplom, który stał się przepustką do tajemniczego świata wiedzy.

Rodzice obecni na uroczystości nie mogli powstrzymać  wzruszenia, widząc, jak ich dzieci z uśmiechami na twarzach i determinacją trzymają swoje dyplomy, rogi obfitości oraz słodkie upominiki. Cała ceremonia była niezapomnianym przeżyciem dla każdego, zarówno dla uczniów, nauczycieli, jak i zaproszonych gości. Wszyscy obecni na ceremonii wierzą w to, że magia Pan Kleksa będzie towarzyszyć dzieciom przez całą ich szkolną przygodę, inspirując je do nieustannej eksploracji, nauki i spełniania marzeń.