Rowerzyści z SP 1 Mierzęcice na Mistrzostwach Polski

27  Drużyna z SP 1 Mierzęcice w dniach 5-7 czerwca wystartowała w finale krajowym Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym, który odbył się w Czarnej woj. podkarpackie. Nasi zawodnicy w składzie Szymon Knop, Oliwier Kamiński, Jakub Bystrzycki po pięknej walce zajęli 15 miejsce w Polsce. Jest to tym większy sukces, że drużyna w trakcie roku szkolnego bardzo mocno ewoluowała jeśli chodzi o jej skład. Mimo krótkiego czasu przygotowań, jak na ten bardzo wymagający turniej,  drużyna wygrała zawody powiatowe, rejonowe, wojewódzkie i zameldowała się w finale krajowym, gdzie miała okazję rywalizować z najlepszymi drużynami w Polsce. Jak podali organizatorzy wśród 14 tys. szkół w kraju około połowa w tym roku wystartowała w turnieju BRD. Chłopakom serdecznie gratulujemy pięknego wyniku, wspaniałej walki i życzymy dalszych sukcesów  w szkołach średnich tym razem już w turnieju motoryzacyjnym.

Chcielibyśmy podziękować wszystkim tym którzy przyczynili się do tych sukcesów i umożliwili nam udział w finale krajowym Wójtowi Gminy Mierzęcice Grzegorzowi Podlejskiemu, Pani Dyrektor Paulinie Niegowskiej, Pani Wicedyrektor Monice Naglik, nauczycielom z SP 1 Mierzęcice.

Drużyna BRD z opiekunem

.