Wycieczka do Wrocławia

1 (26)  12 czerwca uczniowie klas ósmych brali udział w wycieczce do Wrocławia. Najpierw zwiedziliśmy Panoramę Racławicką, która wywarła na nas ogromne wrażenie, czuliśmy się częścią tego pejzażu, tak jakbyśmy byli bezpośrednimi świadkami bitwy. Następnie udaliśmy się na rejs statkiem po Odrze. Kolejnym miejscem, które odwiedziliśmy we Wrocławiu był Rynek tego miasta. Przepiękna Starówka, niesamowity późnogotycki Ratusz, a także Kamienice Jaś i Małgosia na długo pozostaną w naszej pamięci. Idąc w kierunku Starego Miasta, szukaliśmy krasnoludków, które ukryte są w całym Wrocławiu.

Stolica Dolnego Śląska urzekła wszystkich. Spacerując w piękny, słoneczny dzień po Starym Mieście, mogliśmy podziwiać najważniejsze zabytki miasta: Uniwersytet Wrocławski, Bibliotekę Ossolineum, Jatki.