Wyjazd do Teatru Dzieci Zagłębia

Obraz1

Zbliżające się wakacje to czas niezapomnianych przygód i podróży, toteż uczniów klas piątych w niezwykłą podróż zabrali aktorzy Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie podczas spektaklu teatralnego zatytułowanego „W pustyni, w puszczy i we śnie”.

Przedstawienie nawiązuje do powieści Henryka Sienkiewicza i opowiada o trójce przyjaciół… Nel, Staś i Kali muszą zmierzyć się z historią, w której sen miesza się z jawą i z własnymi wyobrażeniami na temat tego, co nieznane. Nie jest to prosta podróż. Spotykają tam własne lęki, które w otoczeniu porywaczy, rozległej pustyni i puszczy okazują się najtrudniejsze do pokonania.

Wyjazd do teatru w dniu 13 czerwca 2023 roku był świetną przygodą, a tym samym przypomnieniem i utrwaleniem treści lektury obowiązkowej, do której pewnie jeszcze niejeden raz powrócimy pamięcią.