Lekcja samorządności w Urzędzie Gminy w Mierzęcicach

W dniu 07.06.2023r klasy ósme ze Szkoły Podstawowej Nr.1 im. Tadeusza Kościuszki w Mierzęcicach uczestniczyły w lekcji samorządności w tutejszym Urzędzie Gminy. Lekcję przeprowadziła Pani Magdalena Pasierb Sekretarz Gminy Mierzęcice, która w bardzo przystępny sposób zapoznała uczniów z historią gminy, pracą radnych i Pana Wójta, zwróciła uwagę młodzieży jak ważne dla lokalnych społeczności są wybory samorządowe i że zawsze w nich powinni brać udział. Ponadto chętnie odpowiadała na wszystkie zadawane pytania.

Po zakończeniu lekcji na sali posiedzeń ósmoklasiści wraz z Panią Sekretarz przespacerowali się po urzędzie poznając najważniejsze referaty gdzie już w niedalekiej przyszłości będą załatwiać swoje sprawy np. odbiór dowodu osobistego.

Na zakończenie spotkania odbyły się wspólne zdjęcia oraz podziękowania. Opiekunami młodzieży na lekcji w Urzędzie Gminy byli : Robert Białek, Katarzyna Kobiałka, Tatiana Kusaj oraz Justyna Kacperczyk.