Szkoła Podstawowa nr 1
w Mierzęcicach

Dzień Ziemi


received 1664181640696149  Międzynarodowy Dzień Ziemi jest największym na świecie świętem ekologicznym, obchodzonym od 1970 r. W naszej szkole Dzień Ziemi uczciliśmy "Pokazem Mody Ekologicznej". Każda klasa przygotowała stylizacje z produktów przeznaczonych do recyklingu. Modele i modelki zaprezentowali stroje w rytm muzyki, a przedstawiciele klas opisali z jakich produktów zostały wykonane stylizacje.

  Jury wnikliwie przyjrzało się każdej stylizacji i wyłonili dwie zwycięskie klasy: VIb oraz VIIIa przyznając pierwsze miejsca. Każda z klas otrzymała pamiątkowy dyplom. 

  Kolejnym zadaniem, które czekało na uczniów klas I-VIII  z okazji Dnia Ziemi, to akcja "Zielony Parapet". W każdej klasopracowni uczniowie wraz z wychowawcami zagospodarowali jeden parapet, na którym można znaleźć kwiaty, sadzonki, a także zielone dekoracje.  Ten piękny akcent będzie cieszył nasze oczy, aż do końca roku szkolnego.  

  Zorganizowane akcje z inicjatywny nauczycieli przedmiotów przyrodniczych oraz Samorządu Uczniowskiego miały na celu promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię.

 

 

 

* * * * * *