Szkoła Podstawowa nr 1
w Mierzęcicach

EuroWeek 2023

20230412 155804   W dniach 11-15 kwietnia odbyły się warsztaty językowe '' Euroweek – Szkoła Liderów'', w których uczestniczyli uczniowie klasy 5a, 5b oraz kilku uczniów z klasy 4b.

   Uczniowie wraz z opiekunami przebywali w hotelu Abis w malowniczej Bystrzycy Kłodzkiej. Po pokonaniu pięciogodzinnej trasy z Mierzęcic do Bystrzycy Kłodzkiej, uczestnicy wycieczki zakwaterowali się w swoich pokojach. Krótko po tym nastąpiło zapoznanie z zasadami panującymi w trakcie warsztatów, planem zajęć oraz powitanie grupy przez wolontariuszy z Meksyku oraz Gruzji.

   Był to czas pełen niesamowitych wrażeń, wyzwań, dobrej zabawy, a przede wszystkim możliwości sprawdzenia swoich umiejętności z języka angielskiego. Podczas warsztatów uczniowie poznawali kulturę innych krajów, uczyli się pracy w zespole oraz poszerzali swoje horyzonty, biorąc udział w warsztatach językowych prowadzonych przez wolontariuszy z całego świata. Naszą grupą opiekowały się osoby pochodzące z Gruzji, Meksyku, Turcji oraz Filipin.
Warto podkreślić, że jedynym językiem używanym podczas zajęć był język angielski. Uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością, dystansem do samych siebie i chęcią dobrej zabawy. Ich wieczorne „Night shows” wywoływały na twarzach widzów ogromne uśmiechy i dostarczały niesamowitych wrażeń.

   Nowe znajomości, wspomnienia i umiejętności, które na tym wyjeździe nabyliśmy, pozostaną w naszych sercach i pamięci na długi czas.

Link - pozostałe zdjęcia >>>

 

* * * * * *