Żonkilowi Wolontariusze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mierzęcicach

Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei przypominającym o ludziach chorych, potrzebujących pomocy i opieki. W myśl hasła: „Dla Ciebie żonkil, dla chorego nadzieja” uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskiej Kampanii „Hospicjum to też Życie” oraganizowanej na terenie powiatu będzińskiego przez Fundację Pro Salute.

W niedziele 02.04.2023 r. na naszych ulicach zakwitły żonkile. Wszystko to za sprawą uczniów Szkoły Podstawowej nr 1, których  można było spotkać  pod Kościołem św. Mikołaja w Targoszycach. Pomimo deszczu i przenikliwego zimna żonkilowi bohaterowie dzielnie zbierali datki od mieszkańców naszej gminy, wręczając w zamian symbolicznego żonkila lub pamiątkową naklejkę. Wolontariusze kwestowali na rzecz będzińskiego Hospicjum Onkologicznego prowadzonego przez Fundację Pro Salute.

Serdecznie dziękujemy Wszystkim mieszkańcom za tak aktywny udział w akcji, jak również proboszczowi naszej parafii ks. Januszowi Rakoczemu za wsparcie.

Ogrmone podziękowania należą się wspaniałym  Wolontariuszom:

1. Bara Mateusz,
  2. Bednarczyk Nikola,
  3. Brenza Julia,
  4. Burczyk Dominik,
  5. Cichoń Igor,
  6. Ferdyn Olga,
  7. Giełda Zuzanna,
  8. Gryta Krzysztof,
  9. Kajdana Mateusz,
  10. Karcz Joanna,
  11. Krok Amelia,
  12. Majcherczyk Emilia,
  13. Pytkowska Zofia,
  14. Smolarska Zuzanna ,
  15. Tesco Nadia,
  16. Winek Konrad,
  17. Wojdas Konrad,
  18. Wroński Franciszek – jesteście Wielcy!

Wolontariusze nie otrzymują zapłaty, nie dlatego,

że są bezwartościowi, ale dlatego, że są bezcenni.”