Szkoła Podstawowa nr 1
w Mierzęcicach

Pasowanie na czytelnika

  Uczniowie klas pierwszych już dawno udowodnili, że lubią czytać, a biblioteka to jedno z ich ulubionych miejsc w szkole. Ale, żeby tradycji stało się zadość, 15 marca 2023 r. odbyło się w Szkole Podstawowej nr 1 w Mierzęcicach uroczyste pasowanie na czytelnika. Zanim jednak najmłodsi uczniowie złożyli przyrzeczenie, że będą książki kochać i szanować, na chwilę przenieśli się w cudowny świat baśni, do którego zaprosili ich starsi koledzy i koleżanki – członkowie Aktywu Bibliotecznego.

  Aktorzy z klasy 5b, wcielając się w bohaterów spektaklu „Szafa babuni”, przechodzą przez „magiczną szafę” i odwiedzają postacie ze znanych i lubianych baśni, pomagając im jednocześnie pokonywać napotkane trudności. Razem z królową i królem postanawiają sprawdzić „prawdziwość” księżniczki na ziarnku grochu, a potem – uprzedzając dobrą wróżkę – szykują Kopciuszka na bal, by zanim wybije północ dobra dziewczyna mogła skraść serce pięknego królewicza. I pewnie, gdyby nie smaczny podwieczorek, to nasze bohaterki odwiedziłyby jeszcze niejedną baśń… może następnym razem.

  A po spektaklu uczniowie klas pierwszych otrzymali z rąk pani dyrektor Pauliny Niegowskiej pamiątkowe dyplomy i zostali pasowani na czytelników biblioteki szkolnej. Mamy nadzieję, że po tym wydarzeniu ich zapał do czytania i wypożyczania książek jeszcze wzrośnie.

Link do galerii zdjęć >>>

 

* * * * * *