Szkoła Podstawowa nr 1
w Mierzęcicach

Dzień Babci i Dziadka

IMG 01700  Z okazji swojego święta Babcie i Dziadkowie otrzymują od swoich wnucząt różne dowody miłości. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Mierzęcicach podziękowali swoim Babciom i Dziadkom za wszystko, co dla nich zrobili na swój własny, wyjątkowy sposób. W mroźne, zimowe popołudnie, 6 lutego 2023r. wszystkie dzieci z klas 1-3 spotkały się na wspólnej scenie Domu Kultury w Mierzęcicach, aby uświetnić tą wyjątkową okazję. Pomimo zimnej pogody, urok tego święta wprowadził wszystkich w magiczny nastrój. Cała sala GOKu wypełniona była po brzegi przez najważniejszych gości tego dnia - Babcie i Dziadków.

  Na początku uroczystości Pani dyrektor Paulina Niegowska w imieniu swoim i całej społeczności szkolnej przywitała wszystkich zebranych gości oraz złożyła najserdeczniejsze życzenia z okazji Ich święta. Następnie każda klasa zaprezentowała swój taniec. Każdy był inny i wyjątkowy, a brawom nie było końca. Kolejnym punktem programu był koncert życzeń dla Babci i Dziadka, podczas którego dzieci odśpiewały wiele tradycyjnych piosenek, takich jak „Szła dzieweczka do laseczka”, czy „Stokrotka” oraz złożyły gościom specjalne rymowane życzenia. Na zakończenie wszyscy uczniowie zaśpiewali gromkie ,,STO LAT ...", i wręczyli wzruszonym gościom drobne upominki. Niespodzianką wieczoru był także występ Zespołu Śpiewaczego Toporowianki, który przygotował wyjątkowe utwory z tej okazji.

  Wszyscy przybyli goście z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek. To był dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości. Dzieci zaprezentowały się cudownie i jesteśmy pewni, że ten dzień pozostanie w pamięci wszystkich Gości.

  Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej składają serdeczne podziękowania rodzicom za pomoc w zorganizowaniu uroczystości oraz wszystkim gościom za tak liczne przybycie, za wszystkie miłe słowa uznania i podziękowania. Przyłączamy się także do słów dzieci, życząc wszystkim Babciom i Dziadkom długich lat życia wypełnionych zdrowiem, radością, szacunkiem i miłością najbliższych.

Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej

 

 

 

* * * * * *