Szkoła Podstawowa nr 1
w Mierzęcicach

Lab pszysz

#LaboratoriaPrzyszlosci 

Grudzień w Laboratorium przyszłości SP 1 Mierzęcice

 

  Grudzień to z jednej strony czas przedświąteczny, w którym nasi młodzi adepci gotowania skupili się na potrawach związanych typowo z okresem Świąt Bożego Narodzenia, w ruch poszły stolnice, wałki a szkoła pachniała przede wszystkim pierniczkami. Kucharze wypiekali, dekorowali pierniczki o różnych kształtach. Tworzyli przepiękne anioły z masy solnej, przygotowywali świąteczne ciasteczka. Na zajęciach z doradztwa zawodowego omawiano zawody związane z gastronomią.

  Z drugiej strony grudzień to czas, który uczniowie mierzęcickiej jedynki wykorzystali na pierwsze bardziej skomplikowane hafty, pogłębiając swoje dotychczas zdobyte umiejętności. Haftowanie wymaga skupienia i precyzji co czasami sprawiało trudność ale nikt się nie poddawał i każdy podczas zajęć starał się ze wszystkich sił.

  Miłośnicy informatyki pogłębiali swoją wiedzę w dziedzinie robotyki, a zaprogramowane przez nich maszyny pokonywały pierwsze wyznaczone trasy. Nadal kontynuowano prace z wykorzystaniem drukarki 3D.

  Podczas zajęć techniki uczniowie tworzyli szkatułki, które okazały się pięknymi prezentami dla najbliższych.

  Czas oczekiwania na nadejście świąt nasi uczniowie spędzali bardzo kreatywnie, ucząc się wielu nowych rzeczy, które niewątpliwie będą mogli wykorzystywać w swoim codziennym życiu nie tylko podczas przygotowań do świąt.

 

 

* * * * * * *