Szkoła Podstawowa nr 1
w Mierzęcicach

Dobro zawsze wraca.


  W piątek 16 grudnia 2022 roku w naszej szkole odbyło się przedstawienie kukiełkowe „Dobro zawsze wraca, czyli historia Szewczyka Dratewki” w wykonaniu aktorów Teatru Lalek Kukiełka, w którym uczestniczyli uczniowie klas 1-3. Główny bohater okazuje wielkie serce i wrażliwość każdemu kogo spotka na swej drodze- nie potrafi on przejść obojętnie obok cierpienia i krzywdy. To wzruszające opowiadanie dla najmłodszych pokazuje, iż poprzez niesienie pomocy innym świat może stać się piękniejszy, a dobro, które sami czynimy, zawsze do nas wraca, często w najmniej spodziewanym momencie.
  Przedstawienie kukiełkowe wzbudzało wielką ciekawość dzieci, między innymi poprzez wykorzystanie efektów świetlnych i dźwiękowych oraz baniek mydlanych. Po występie aktorzy zapoznali uczniów z budową lalki scenicznej. Dzieci mogły poznać bliżej lalkę jawajkę i przekonać się, że pomoc drugiej osoby jest niezwykle ważna. Na koniec nasi najmłodsi uczniowie otrzymali krzyżówkę związaną z przygodami Szewczyka Dratewki.
  Pouczająca historia, wspaniała dekoracja oraz dodatkowe atrakcje sprawiły, iż uczniowie z wielkim skupieniem oglądali przedstawienie kukiełkowe. I zapamiętali to co najważniejsze, czyli dobro zawsze wraca!

 

* * * * * *