Szkoła Podstawowa nr 1
w Mierzęcicach

Listopad w Laboratorium przyszłości SP 1 Mierzęcice

  Jesienny czas to moment w którym warto zadbać o odporność organizmów. Nasi młodzi kucharze w laboratoryjnej kuchni uczyli się więc przyrządzać zdrowe, pełnowartościowe posiłki. Na stole pojawiły się owoce i warzywa, z których uczniowie komponowali sałatki oraz kolorowe kanapki. Nie zabrakło również pieczenia placuszków i gofrów. Ugotowana została także pierwsza zupa. Listopad to także czas przygotowywania świątecznych pierniczków. W całej szkole czuć było unoszący się zapach wypieków.
  Ponadto uczniowie mierzęcickiej jedynki pogłębiali swoje umiejętności krawieckie. Bawili się w kreatorów mody, tworząc wymyślne stroje. Na lekcjach techniki klasy piąte z dużym zaangażowaniem szyły pokrowce na telefon. Młodsi uczniowie rozpoczęli swoją przygodę z wyszywaniem jako pierwsze powstawały wyszywane kartki świąteczne.
  Nie próżnowała także grupa miłośników informatyki, gdzie uczniowie zapoznawali się z długopisami 3D oraz kontynuowali pogłębianie wiedzy dotyczącej programów do drukowania w drukarkach 3D.
  Każdy kolejny miesiąc przynosi nowe wyzwania naszym uczniom jednocześnie pogłębiając ich umiejętności w wielu ważnych przydatnych w życiu codziennym dziedzinach życia.

 

* * * * * *