Szkoła Podstawowa nr 1
w Mierzęcicach

Październik w Laboratorium Przyszłości w SP 1 Mierzęcice

Resized IMG 20221024 WA0007  Październik to drugi miesiąc, w którym uczniowie z mierzęcickiej jedynki mieli okazję korzystać z pomocy nowego laboratorium. Trzeba przyznać, że pomysłów nie brakowało i pracownia cieszyła się ogromnym zainteresowaniem uczniów. Młodzi adepci sztuki kulinarnej doskonalili swoje umiejętności tworząc nie tylko zdrowe ale również niezwykle kolorowe kanapki, podjęli także pierwsze próby pieczenia tostów, zapiekanek oraz pizzy. Uczniowie smażyli placuszki oraz naleśniki, a ich smaczny aromat czuć było na szkolnych korytarzach. Z pracowni mieli okazję skorzystać także nasi goście z Erasmusa, którzy wraz z uczniami naszej szkoły uczyli się przygotowywać pierogi.

  Październik to także zajęcia rozwijające umiejętności informatyczne uczniów. Bardzo dużą popularnością cieszyła się drukarka 3D. Uczniowie chętnie poznawali oprogramowanie dzięki któremu mogli tworzyć i drukować coraz bardziej wymyślne elementy.

  Niezmiennie uczniowie korzystali z magicznej szafki zawierającej przybory do szycia. I tak powstawały w tym miesiącu woreczki, pompony, uczniowie uczyli się podstaw szycia na maszynie, przyszywali guziki, bawili się w kreatorów mody tworząc własne koncepcje strojów od sportowych po eleganckie. W ruch poszły także kleje na gorąco, włóczki dzięki którym powstały piękne jesienne obrazki.

 

* * * * * *