Szkoła Podstawowa nr 1
w Mierzęcicach

Laboratorium Przyszłości 2022 w Szkole Podstawowej nr 1 w Mierzęcicach

  Laboratoria Przyszłości 2022 to program ministerialny, dzięki któremu szkoły podstawowe w całej Polsce mogły w swoich placówkach stworzyć pracownie techniczne z prawdziwego zdarzenia. Szkoła Podstawowa nr 1 w Mierzęcicach przygotowała dla swoich wychowanków świetnie wyposażoną kuchnię, w której uczniowie od podstaw będą mogli nauczyć się przyrządzać nie tylko smaczne ale i zdrowe posiłki. W pracowni znajduje się również miejsce, gdzie dziewczynki jak i chłopcy będą mogli nauczyć się nie tylko podstaw szycia wykorzystując do tego celu np. maszyny do szycia ale również przed nimi szansa na naukę wyszywania, robienia na drutach czy szydełku. Dzięki programowi Laboratoria Przyszłości 2022 szkoła pozyskała także sprzęt, który zostanie wykorzystany na lekcjach informatyki, biologii i chemii.

  Szkoła Podstawowa nr 1 w Mierzęcicach od września wykorzystując pozyskany sprzęt zorganizowała dla uczniów pierwsze zajęcia. I tak początkowe dwa tygodnie upłynęły uczniom pod znakiem zapoznawania się z zasadami bezpieczeństwa podczas zajęć praktycznych w nowej kuchni. Przyszli młodzi kucharze dowiedzieli się do czego będą mogli wykorzystać urządzenia znajdujące się w pracowni ale przede wszystkim jak z nich korzystać w bezpieczny sposób dla siebie i dla innych uczestników zajęć. Prawdziwą radość przyniosły jednak kolejne dni w których to uczniowie zabrali się do pracy. W ruch poszły nie tylko noże i deski do krojenia ale także blendery, miksery, roboty kuchenne. Uczniowie robili kanapki, herbatki, z ich rąk wyszły pierwsze babeczki, które w niczym nie ustępowały smakiem tym z najlepszych cukierni.

  Klasy starsze zgłębiały tajniki wiedzy biologicznej z wykorzystaniem mikroskopów, a na zajęciach informatyki uczniowie opanowywali sztukę drukowania z wykorzystaniem drukarki 3D.

* * * * * *