Zawody powiatowe w sztafetowych biegach przełajowych

IMG 1644  W dniu 4 października 2024 r uczniowie z SP 1 Mierzęcice wystartowali w powiatowych zawodach w sztafetowych biegach przełajowych, które zostały rozegrane w Parku Grabek w Czeladzi. Chłopcy startowali na dystansie 6x1000 metrów, dziewczynki pokonywały sześciokrotnie odcinek 800 metrów. Mimo mało sprzyjających warunków pogodowych na starcie pojawiło się bardzo dużo szkół i tym samym rywalizacja była zacięta. Nasi zawodnicy spisali się znakomicie, dzięki czemu mogliśmy się cieszyć z awansu do zawodów rejonowych aż trzech naszych zespołów. W kategorii klas 4-6 dziewczynki obroniły tytuł wywalczony przed rokiem, chłopcy w gronie 12 zespołów zajęli miejsce 5. W kategorii klas 7-8 dziewczynki wywalczyły miejsce 2, a chłopcy po niezwykle zaciętej rywalizacji miejsce 3. Naszym reprezentantom życzymy powodzenia w następnym etapie i gratulujemy świetnego wyniku.

Skład dziewcząt 4-6

1. Kornelia Sroka