Dzień Języków Obcych w naszej szkole - święto różnorodności kulturowej!

IMG 20240927 173230  27 września nasza szkoła zorganizowała coroczny Dzień Języków Obcych, który stał się już tradycją i cieszy się dużą popularnością wśród uczniów i nauczycieli. W tym roku hasłem przewodnim było: „Każdy język to nowa opowieść – świętujmy Dzień Języków Obcych odkrywając świat przez słowa.”

Wartości europejskie w centrum uwagi

Dzień Języków Obcych to nie tylko okazja do świętowania różnorodności językowej, ale także do promowania wartości europejskich takich jak szacunek, solidarność, otwartość i współpraca. Nasza szkoła aktywnie wspiera te wartości, przypominając, jak ważne jest budowanie mostów między różnymi kulturami oraz wspólne dążenie do pokoju i zrozumienia. W ramach wydarzenia uczniowie brali udział w licznych zajęciach i warsztatach, które pozwoliły im poznać nie tylko języki, ale także tradycje i zwyczaje innych krajów Europy.

Klasy 1- 3 poznawały wybrane państwa, wykonywały plakaty przedstawiające wybrany kraj, integrując się w zabawie, w poszanowaniu wartości tolerancji i zrozumienia innych kultur. Klasy 4-8 przygotowały stoiska tematyczne, prezentujące kultury i tradycje wybranych krajów europejskich, gdzie można było skosztować potraw charakterystycznych dla tych regionów oraz dowiedzieć się ciekawostek o ich mieszkańcach. Można było nawet zagrać w piłkę nożną (Brazylia) czy hokej (Kanada). Na stoiskach przygotowanych przez klasy uczniowie brali udział w konkursach wiedzy o krajach europejskich, w których musieli wykazać się znajomością geografii, kultury i języków Europy. Przeprowadzono także krótkie warsztaty językowe, podczas których uczniowie mogli spróbować swoich sił w nauce podstawowych zwrotów w różnych językach.

Program tegorocznego Dnia Języków Obcych był bardzo atrakcyjny dzięki ogromnemu zaangażowaniu szerokiego grona osób: uczniów, rodziców oraz wychowawców klas.

Dzień ten był także okazją do przybliżenia uczniom idei programu Erasmus+ który daje uczniom i nauczycielom możliwość zdobywania doświadczeń za granicą, uczestniczenia w wymianach międzynarodowych oraz rozwijania kompetencji językowych. Dzięki Erasmus+ nasza szkoła od lat uczestniczy w różnych projektach, które wzbogacają nie tylko edukację, ale i kulturę szkolną, a w latach 2024-2027 cieszy się zaszczytną akredytacją programu Erasmus+.

Dzień Języków Obcych to wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz naszej szkoły. Dzięki takim inicjatywom uczniowie nie tylko poszerzają swoją wiedzę językową, ale także uczą się otwartości i tolerancji wobec innych kultur, co jest fundamentem życia w zjednoczonej Europie.

Zapraszamy do dalszego udziału w programie Erasmus+ oraz do świętowania różnorodności językowej przez cały rok!

Maria Śliż