Szkoła Podstawowa nr 1
w Mierzęcicach

Wolontariusze w akcji!

Czas przedświąteczny to dobry moment na spełnianie dobrych uczynków, toteż w Szkole Podstawowej nr 1 w Mierzęcicach przeprowadzono ostatnio szereg akcji charytatywnych, mających na celu uwrażliwienie młodych ludzi na potrzeby innych.

20171220 090444 001Kolejny raz nasi uczniowie udowodnili, że los innych nie jest im obojętny! Wszystkie przedsięwzięcia spotkały się z dużym zainteresowaniem. Członkowie Klubu Wolontariusza, rozpowszechniając jego idee, włączają też innych do bezinteresownych działań, których skutki już odczuli podopieczni Fundacji „Pomóż i Ty”, niepełnosprawni artyści skupiający się wokół Wydawnictwa AMUN czy dzieci z Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej „Pegaz” w Chruszczobrodzie. Wśród uczniów i pracowników szkoły rozprowadzono „Świąteczne Kartki Dobroczynne” przy współpracy ze Stowarzyszeniem Sursum Corda. Dodatkowo od lat już prowadzimy zbiórkę plastikowych nakrętek, przez co przyłączamy się do finansowania leczenia dzieci z najbliższego otoczenia, a Góra Grosza stała się niemal tradycją naszej szkoły.

W imieniu wszystkich potrzebujących dziękujemy za dotychczasową pomoc i wsparcie zarówno uczniom, jak i rodzicom a także pracownikom naszej szkoły. Dziękujemy za okazane serce, przypominając słowa wielkiego Polaka – Jana Pawła II:

„Człowiek jest wielki nie przez to, co ma,
nie przez to, kim jest,
lecz przez to,
czym dzieli się z innymi”.