Projekt pod tytułem: ''Wyrównujemy szanse w Szkole Podstawowej Nr 1 w Mierzęcicach''.

ProjUnijny19 20

• Wycieczka edukacyjna do Wrocławia

IMG 20190920 094043  W dniu 20 września uczniowie klas IV-VI wyjechali na wycieczkę edukacyjną do Wrocławia. Wyjazd organizowany był w ramach projektu unijnego „Wyrównujemy szanse w Szkole Podstawowej nr 1 w Mierzęcicach” współfinansowanego przez Unię Europejską. Pierwszym punktem wycieczki było wrocławskie ZOO, w którym poprowadzone zostały zajęcia edukacyjne przy klatkach zwierząt. Uczniowie podczas zajęć czerpali wiedzę  z zakresu ekologii, biologii, ochrony środowiska oraz ochrony gatunków zagrożonych wyginięciem. Ważnym i nie zapomnianym punktem wycieczki było Afrykarium, które prezentowało różnorodne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu, pod ogólnym hasłem „życiodajne wody Afryki”.

Kolejnym punktem wyjazdu do Wrocławia było Hydropolis, czyli multimedialne muzeum wody. W zabytkowym, XIX-wiecznym podziemnym zbiorniku wody ukazana została wystawa obrazująca wodę z różnych perspektyw. Technologie multimedialne, instalacje interaktywne oraz ekrany dotykowe bogate w informacje wzbudziły niesamowite zainteresowanie wszystkich uczestników.

{