Szkoła Podstawowa nr 1
w Mierzęcicach

Spektakl zatytułowany „Zorro”

  10 marca 2023 roku uczniowie klas 4a i 4b udali się do Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie, gdzie mieli okazję choć na chwilę „przenieść się” do rozpalonego słońcem Meksyku.

  Tam dręczona przez okrutnego Gubernatora ludność wypatruje bohatera. Tym śmiałkiem okazuje się być Zorro – młodzieniec, który po latach nieobecności powraca w rodzinne strony         i podejmuje samotną walkę z niesprawiedliwością i krzywdą. Walczy o dobro i wśród tętentu kopyt oraz świstów szpad ostatecznie ratuje mieszkańców swojego rodzinnego miasteczka              w Nuevo Leon.

  Spektakl zatytułowany „Zorro” wywarł ogromne wrażenie na widzach nie tylko dzięki wspaniałej fabule i świetnej obsadzie, ale też doskonałym kostiumom, popisom fechtunku, choreografii i scenografii inspirowanej meksykańską sztuką. Żywe, energiczne przedstawienie przepełnione ruchem i muzyką wzbudziło ogromne emocje wśród publiczności.

  Spektakl bardzo podobał się młodej publiczności, o czym świadczyły gromkie brawa i pochlebne komentarze po wyjściu z teatru.

 

* * * * * *